Як перемогти цвіль: системне вирішення проблеми

Що таке цвіль

Для початку давайте розберемося, що ж таке цвіль. Це мікроскопічні грибки, що розташовуються групами і утворюють наліт на чомусь сиром або гніючому.

Багато хто чув про використання деяких цвілевих грибів в медицині. Наприклад, відомий пеніцилл, з якого виробляють антибіотик пеніцилін. Він не дає розмножуватися клітинам бактерій.

Завдяки винаходу антибіотиків люди стали вважати мало не всю цвіль корисною. Або якщо не корисною, то безпечною. Мало хто сприймає її всерйоз, небезпека мікроскопічних грибків сильно недооцінюється. А даремно.


Чим небезпечна цвіль

 За останні десятки років була виявлена ​​ціла група захворювань, що викликаються цвіллю. Їх об'єднали під назвою «синдром хворого будинку» (Sick building syndrome - SBS). Уражені цим синдромом люди погано себе почувають або хворіють без якоїсь конкретної причини.

Людина може відчувати нездужання, як при грипі, відчувати сильну втому. Стрімко розвиваються захворювання дихальних шляхів (у тому числі алергічна астма, рефлекторний кашель), нежить, головний біль і біль у суглобах, подразнення очей та шкіри, запаморочення, порушення пам'яті й мови, безсоння та втома, розлад шлунка й блювота.

Грибкова алергія важко піддається лікуванню. Особливо вразливі люди з ослабленим імунітетом і діти.

 

Як з'являється цвіль

Невидимі оку грибки поширені практично усюди. У житловому приміщенні може бути від 40 до 100 шкідливих різновидів. Вони складаються з найтонших переплетених ниток, що утворюють міцелій (грибницю). Поширюється цвіль спорами, які вітер або комахи розносять на великі відстані.

Як тільки спори потрапляють в сприятливі умови, вони розростаються і утворюють плями чорного, зеленого або сірого кольору. Спор стає все більше, а плями стрімко поширюються по поверхнях.

До сприятливих умов для розвитку цвілі відносяться:

  • вогкість - вологість повітря вище 60%;   
  • тепло - більше 0 градусів (оптимально +20 градусів і вище), при мінусовій температурі спори цвілі перестають розмножуватися;
  • кисле середовище - pH 5-7;
  • живильне середовище - органічні матеріали: гіпс, шпалери та шпалерні клеї, дисперсійні фарби.

Причини виникнення цвілі

Причиною появи цвілі можуть послужити різні пошкодження конструкцій будівлі:

  • погана ізоляція і, як результат, витік тепла;
  • вади фундаменту, фасаду або даху, що призводять до проникнення в приміщення вогкості;
  • пошкоджені або засмітилися водостічні труби і жолоби;
  • недостатньо просохла новобудова - вологість матеріалу більше 5%;
  • занадто герметичні пластикові вікна без припливних клапанів, що загрожує порушенням вентиляції.

Також до утворення цвілеві грибки призводять:

  • надмірна вологість або сухість повітря (вище 60% потрібно осушувати електроприладами, нижче 30% - підвищувати зволожувателями).
  • недостатнє провітрювання приміщення;

 

Як самостійно визначити наявність цвілі

Виявити шкідливий грибок в приміщеннях не складно. Досить придивитися до ​​поверхонь. Темні або зелені плями, чорні точки, лущення - головні ознаки наявності цвілі. Також її видає затхлий запах.


Як боротися з цвіллю

В першу чергу, потрібно оцінити масштаб лиха і захистити дихальні шляхи спеціальною маскою. Це дозволить запобігти потраплянню суперечка в легені.

На пошкоджених місцях краще не проводити суху чистку, щоб не рознести суперечки по всіх приміщеннях. Уражені ділянки потрібно попередньо зволожити, щоб зв'язати спори із основою.

У боротьбі з цвіллю краще відмовитися від використання «домашніх» засобів і віддати перевагу професійним. Це дозволить заощадити час та зусилля, а також зберегти здоров'я. Рекомендуємо користуватися високоефективними та безпечними засобами Glutoclean німецького виробника Pufas.

Для площин що миються та пофарбованих стійкими до миття дисперсійними фарбами призначений Засіб для видалення плісняви з хлором. Засіб на основі гіпохлориту натрія також видалить цвіль з силікону та швів. Миттєво дезінфікує і має відбілюючий ефект. Підходить для санвузлів, саун і басейнів. Випускається в ємностях по 500 мл та 750 мл.

У житлових приміщеннях потрібні більш безпечні засоби. У спальні або дитячої, а також на кухні відмінно себе проявить Засіб для видалення плісняви без хлору. Засіб на основі активного кисню позбавлений запаху. Гелева консистенція збільшує тривалість дії засоба та дозволяє витрачати його економно.Випускається в 500- та 750-милилитрових пляшках.

Для зовнішніх робіт створено Засіб для видалення моху, водоростей та зеленого нальоту.

Він призначений для обробки поверхонь з каменю, цегли, пластмаси та скла. Засіб випускається у вигляді концентрату та грунтовно захищає від нових утворень надовго.

 

Як захистити себе від цвілі

 У якості профілактичних засобів від цвілевих грибків рекомендуємо застосовувати такі засоби Glutoclean.

  1. Захист від плісняви - безбарвний засіб, що не має запаху. Абсолютно безпечно і підходить не тільки для санвузла, але також для житлових приміщень. Дає довгостроковий захист та підвищує вологостійкість поверхонь.
  2. Грунтовка від плісняви - забезпечить додатковий захист від ураження грибком. Глибоко входить в основу та зміцнює її.
  3. Шпаклівка від плісняви - вологостійка маса, призначена для вирівнювання поверхонь, схильних до появи цвілі: стін та стель в житлових і вологих приміщеннях.
  4. Фарби від цвілі - для фарбування більших площ:
    • матова захисна, для мінеральних основ усередині приміщень (750 мл і 2,5 л);    
    • блокуюча, для житлових і вологих приміщень.

Відгуки клієнтів свідчать про те, що кошти німецького виробника Pufas під торговою маркою Glutoclean відрізняють наступні переваги:

  • ефективне і швидке видалення цвілі;
  • результат надовго;
  • економічна витрата.

Ми допоможемо вам позбавитися від цвілі швидко і назавжди завдяки системному вирішенню проблеми, що складається з трьох кроків:

  • видалення;
  • обробка;   
  • запобігання.

Ви можете оформити замовлення прямо зараз. Доставка здійснюється по всій Україні.